Ініціативи

Опитування від НАПА щодо торгівельних марок

Шановні друзі та колеги!

Ми впевнені, що ви чудово відпочили та готові підкорювати нові вершини.

НАПА проводить опитування громадськості щодо торговельних марок.

Опитування можна проти, заповнивши Google-форму за посиланням (це займе не більше 5-7 хвилин) (sad) https://cutt.ly/PU6FcQp

Будемо дуже вдячні за поширення допису, адже ми прагнемо до якомога більшого охоплення всіх зацікавлених осіб – від патентних повірених, юристів та адвокатів, які працюють в сфері ІВ, до заявників та власників ТМ, експертів УКРПАТЕНТу тощо.

Нам вкрай важлива ваша думка.

Заява ГО "Національна асоціація патентних повірених України"


12.11.2021 ГО "НАПА" провела Загальні збори членів НАПА у режимі ZOOM-конференції

На Загальних зборах НАПА присутніми були 60 осіб, з них членів НАПА 52 особи (2 особи за довіреністю) та 8 кандидатів у члени НАПА

На Загальних зборах було затверджено:

1. Звіт Правління НАПА за 2020 та 2021 роки;

2. Напрями діяльності роботи НАПА на 2022 рік;

3. Сформовано Наглядову раду НАПА: Дубинський М.І. (голова), Бенатов Д.Е., Тверезенко О.О.;

4. Місцеві осередки НАПА та їх голів:

- Волинська область – Бєловол Світлана

- Полтавська область – Закревська Юлія

- Одеська область – Лемещук Наталья

- Запорізька область – Паренчук Ігор

- Херсонська область – Пляченко Тетяна

- Львівська область – Ривюк Мар’яна

- Харківська область – Рязанова Наталья

- Київська область – Синиця Анастасія

- Рівненська область – Трачук Юрій

- Луганська область – Штанько Вячеслав

- Донецька область – Шевченко Віталій

- Вінницька область – Шевченко Ігор

- Івано-Франківська область – Фреїшин Тетяна

- Дніпропетровська область – Брагіна Валерія

5. Створено комітети НАПА:

- Турботи про членів НАПА (Тетяна Кислиця)

- З альтернативного вирішення спорів (ADR) (Анастасія Синиця)

- Вдосконалення та реформування законодавства (Максим Бочаров)

- IP-інхаузів (Тетяна Харебава)

- Торговельних марок (Ірина Сердюк)

- Соціальної відповідальності (Діана Портна, Олена Вардамацька)

6. Погоджено розмір членського внеску на 2022 рік при сплаті до 1 грудня 2021 р. – 800 грн., з 1 грудня - 1000 грн. для усіх членів та кандидатів у члени НАПА.

7. Підтримано ініціативу щодо дня патентного повіреного


27.09.2021 НАПА направила пропозиції до проєкту Правил щодо промислових зразків

27.09.2021 НАПА відправила листа до Мінекономіки та ДРС з пропозиціями до проєкту наказу Міністерства економіки України «Про затвердження Правил складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка».

За результатом обговорення, детального вивчення тексту Проєкту Правил, всі пропозиції та відповідні їх обґрунтування були викладені у порівняльній таблиці. Ці пропозиції відображають спільну консолідовану думку представників професійної спільноти у сфері інтелектуальної власності.


24.09.2021 НАПА відправила пропозицію до проєкту Закону щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності

24.09.2021 за результатом обговорення та опрацювання законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності з пропозиціями та проханням створити робочу групу для вдосконалення закнопроєкту, до складу якої включити представників НАПА

19.05.2021 Професійна спільнота звернулась до Президента України щодо загрози зриву реформи сфери інтелектуальної власності

Представники професійної спільноти, а саме національні та міжнародні асоціації, наукові установи, патентні повірені, юристи, адвокати, судові експерти, науковці та фахівці у сфері інтелектуальної власності вбачає необхідність термінової реакції Президента України та Ради національної безпеки і оборони України щодо ситуації, що склалась у сфері ІВ.

Невжиття дій щодо виконання закону № 703 практично зупиняє процес реформи у сфері інтелектуальної власності та подальшу побудову повноцінного Національного органу інтелектуальної власності. Наразі ми спостерігаємо непрозорість та закритість роботи Мінекономіки та Укрпатенту, відсутність належного реагування на запити представників професійної спільноти та заявників, а також небажання керівництва Укрпатенту та Мінекономіки вступати в конструктивний діалог з представниками професійної спільноти щодо питань реформи сфери інтелектуальної власності.

Законодавча гілка влади вбачає порушення виконання Закону № 703, через що Комітет ВРУ з економічного розвитку направив рекомендації до Мінекономіки щодо усунення виявлених порушень при створенні Національного органу інтелектуальної власності.

Члени НАПА підтримали надсилання звернення в якому просили доручити компетентним органам у визначені строки здійснити такі заходи:

— привести організаційно-правову форму юридичної особи публічного права, що виконує функції НОІВ, у відповідність до вимог Закону № 703;

— оголосити та провести відкритий конкурс на посаду керівника державної організації, що виконує функції НОІВ;

— забезпечити прозорість та незалежність діяльності НОІВ та всіх його органів, включаючи Апеляційну палату, шляхом приведення у відповідність до вимог Закону № 703 та відкритого обговорення із фаховою спільнотою та бізнесом;

— забезпечити впровадження реформи професійними особами органів державної влади з недопущенням осіб, чиї дії чи бездіяльність призвели до невиконання вимог Закону № 703 та масових звільнень фахівців Укрпатенту.


Професійна спільнота готова всіляко сприяти впровадженню реформ, надати будь-яку додаткову інформацію, а також виражає готовність до фахових обговорень та плідної співпраці з Вами та органами державної влади щодо всіх питань сфери інтелектуальної власності в будь-яких форматах.

12.02.2021 НАПА направила до Мінекономіки листа з проханням повідомити дати публічного обговорення проєктів підзаконних нормативно-правових актів

Правління НАПА точно знає як важко працювати одночасно над підзаконними нормативно-правовими актами та керувати власним бізнесом. Ми також розуміємо зайнятість представників Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Український інститут інтелектуальної власності - Укрпатент у ці складні часи реформування сфери інтелектуальної власності. Але НАПА дотримується домовленостей і вчасно направляє свої зауваження і пропозиції. Тому, у зв'язку із закінченням строків для публічного обговорення, наполегливо просимо невідкладно повідомити дати заходів стосовно Проєктів Постанови щодо зборів та Регламенту Апеляційної палати НОІВ.

10.02.2021 НАПА направила пропозиції до Мінекономіки до проєкту Регламенту Апеляційної палати НОІВ

За результатом відкритого обговорення Проєкту наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Регламенту Апеляційної палати Національного органу інтелектуальної власності», що відбулось 04.02.2021, Правління НАПА направило листа до Мінекономіки з пропозиціями та їх обґрунтуванням.

Спільно, професійно, прозоро 💛💙

05.02.2021 НАПА направила пропозиції до Мінекономіки до порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності

02.02.2021 року НАПА провела відкрите обговорення Проекту постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності». Участь взяли понад 50 учасників, серед яких патентні повірені та фахівці у сфері інтелектуальної власності, представники великого і малого бізнесу, державних установ. За результатом обговорення Правління НАПА підготувало та направило до Мінекономіки листа з пропозиціями та їх обґрунтування.

Спільно, професійно, прозоро 💛💙

31.12.2020 НАПА направила лист до НОІВ та Мінекономіки з проханням роз'яснити процедуру подання та розгляду заперечень проти заявок на торговельні марки та рішень НОІВ, а також діяльності Апеляційної палати НОІВ

22.12.2020 р. НАПА проведено захід «Набуття прав на торговельні марки. Заперечення проти заявок та проти рішень НОІВ» за участю представників Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Національного органу інтелектуальної власності, патентних повірених України, інших фахівців у сфері інтелектуальної власності. Під час заходу були озвучені проблемні питання, що виникають у фахівців по темі заходу. Водночас заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин зазначив, що всі питання, які з’являються у патентних повірених, будуть вирішуватись у робочому порядку та щодо них надаватимуться відповідні роз’яснення Мінекономіки та НОІВ.

Зважаючи на вищенаведене НАПА просила розглянути її пропозиції та врахувати їх у практиці роботи НОІВ, включаючи експертизу та функціонування електронних систем, а також при подальшій розробці підзаконних нормативно-правових актів. Пропозиції зі змінами в законодавство щодо торговельних марок НАПА направить в окремому листі.

22.12.2020 НАПА направила звернення до НОІВ з проханням роз'яснити процедуру проведення експертизи заявок на торговельні марки

16.12.2020 представники НАПА взяли участь у засіданні Комітету ВРУ з аграрної та земельної політики

14.12.2020 НАПА направила листа до Комітету ВРУ з аграрної політики зі своїми пропозиціями щодо законопроєктів 3680 та 3680-1 щодо правової охорони прав на сорти рослин.

НАПА підтримує альтернативний законопроєкт 3680-1, поданий народними депутатами Сергієм Тарутою та Людмилою Буймістер.

Він спрощує процедури реєстрації прав та скорочує строки, відповідає ЦК України, Угоді про асоціацію та Міжнародній конвенції з охорони нових сортів рослин. І навпаки - 3680 кардинально змінює процедури реєстрації та підходи, встановлені для всіх об’єктів ІВ

Наша мета - зробити патентних повірених повноцінними учасниками системи охорони прав на сорти рослин. Інтелектуальна власність буде працювати за єдиними правилами!


10.12.2020 НАПА направила листа щодо діяльності Апеляційної палати НОІВ до Укрпатенту та Мінекономіки